Українська асоціація випускників
 французьких освітніх програм

  » Про нас » Партнери » Ярмарок вакансій » Освіта » Довідник » Новини » Форум » Реєстрація » Пошук » Мапа 
ua * fr

 


Докладніше

Європейська цифрова бібліотека Europeana відкриває свої полиці
02.12.2008

20 листопада відбулося офіційне відкриття Europeana, Європейської цифрової бібліотеки.


Europeana надаватиме вільний та швидкий доступ до європейської культурної спадщини та шедеврів в єдиній багатомовній віртуальній бібліотеці. Більш як 1 000 культурних установ зі всієї Європи надали матеріали для того, щоб зробити доступними в режимі он-лайн понад 2 млн. книг, карт, записів, фотографій, архівних документів, малюнків та кінофільмів.

Одне з завдань політики Комісара ЄС з питань інформаційного суспільства та ЗМІ Вівіан Редінг – досягнути 10 млн. оцифрованих об’єктів на Europeana до 2010 року.

Створення Europeana було головною метою Ініціативи цифрових бібліотек, затвердженою Європейської Комісією у 2005 році, для того щоб зробити європейську культурну та наукову спадщину відкритою для всіх.

Щороку протягом 2009-2011 років з бюджету ЄС буде виділено по два млн. євро на Європейську фундацію цифрової бібліотеки, яка об’єднує провідні європейські асоціації бібліотек, архіви, музеї та аудіовізуальні архіви, а також провідні індивідуальні культурні установи, для перетворення Europeana у повноцінний працюючий ресурс.

Крім того, у 2009-2010 роках буде виділено близько 69 млн. євро на дослідження цифрових бібліотек в рамках дослідницької програми ЄС. Водночас компонент інформаційного суспільства Програми конкурентності та інновацій, надасть близько 50 млн. євро для покращання доступу до європейської культурної та наукової спадщини.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою:

http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/08/721&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en

 

 
<- Назад до: Новини

©2011 AUDESF