Українська асоціація випускників
 французьких освітніх програм

  » Про нас » Партнери » Ярмарок вакансій » Освіта » Довідник » Новини » Форум » Реєстрація » Пошук » Мапа 
ua * fr

 


Докладніше

Європейська Комісія запроваджує нову програму стипендій за межами ЄС
22.12.2006

Європейська Комісія запроваджує нове “Вікно зовнішньої співпраці Еразмус Мундус”, відкрите для сусідів ЄС, Росії, Середньої Азії, а також Ірану, Іраку та Ємену. Оголошення першого конкурсу буде зроблено наприкінці 2006 року на загальну кількість 130 стипендій, з яких 110 стипендій буде виділено на Іран, Ірак і Ємен. Ці стипендії сприятимуть мобільності студентів, які ще не завершили навчання, магістрів, аспірантів і докторантів між зазначеними країнами та ЄС, а також обмінам професорсько-викладацького складу для цілей викладання, проходження підготовки та проведення досліджень.


Комісар з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер зазначила: “Такі стипендії роблять внесок у розвиток країн, які є нашими партнерами, а також є прекрасним способом сприяти глибшому розумінню між людьми. На фоні напружених відносин Ірану з міжнародною спільнотою для ЄС залишається як ніколи важливо і надалі заохочувати та підтримувати академічні обміни з цією країною.”

Починаючи з 2007-2008 навчального року стипендії, про які йдеться, будуть надаватися на строк від 3 місяців до 3 років. Програма спиратиметься на змішані консорціуми, утворені між університетами ЄС і третіх країн, і буде спрямована на підтримку довгострокових інституційних зв’язків.

Комісар ЄС з питань освіти та культури Ян Фігель сказав: “З наближенням 20-ї річниці флагманської програми ЄС, “Еразмусу”, я вітаю постійну експансію програми “Еразмус Мундус”, яка нині поширює нашу політику академічних обмінів та міжкультурного діалогу на багато країн світу”.

Завдяки своїй новій ініціативі “Вікна зовнішньої співпраці” Європейський Союз підтверджує свою відданість важливості вищої освіти для економічно-соціального розвитку. Вища освіта відіграє вирішальну роль для підготовки висококваліфікованих фахівців, поширенні передових знань та інформації про наукові відкриття. У контексті сучасної глобальної економіки та розвитку суспільства, що все більше спирається на знання, підтримка міжнародної співпраці та мобільності між закладами вищої освіти ЄС та інших країн є безпрограшною ситуацією: це сприяє взаємному збагаченню націй та кращому розумінню між народами.

Нове вікно зовнішньої співпраці спирається на загальну програму “Еразмус Мундус”, в рамках якої здійснюється пропагування Європи, як центру вдосконалення вищої освіти та надаються гранти студентам і науковцям третіх країн для здобуття магістерських ступенів у Європі. Програма також підтримує співпрацю між європейськими та неєвропейськими університетами і заохочує поїздки європейських студентів і науковців до університетів третіх країн. Починаючи з 2004 року 26 громадян Ірану, Іраку та Ємену отримали гранти програми “Еразмус Мундус”.

  

Додаткова інформація про загальну програму “Еразмус Мундус”:

http://ec.europa.eu/education/programmes/mundus/projects/index_en.html

Заявки на участь у новій ініціативі “Вікно зовнішньої співпраці” :

http://ec.europa.eu/comm/europeaid/cgi/frame12.pl

Додаткова інформація та поширені питання:

http://eacea.ec.europa.eu/static/en/mundus/extcoop/call/index.htm

Наші посилання: www.delukr.cec.eu.int








<- Назад до: Новини

©2011 AUDESF