Українська асоціація випускників
 французьких освітніх програм

  » Про нас » Партнери » Ярмарок вакансій » Освіта » Довідник » Новини » Форум » Реєстрація » Пошук » Мапа 
ua * fr

 


Докладніше

Презентація франко–греко-української наукової співпраці у 2006 році в галузі археології та геології
27.11.2006

Місце проведення: Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка,

вул. Володимирська 60, червоний корпус, третій поверх, історичний факультет, кімната 336А

Час проведення: 28 листопада о 16.00

Контакт: +38-044-239-31-36


“Археологічні скарби Чорного моря”

(до 100-річчя з дня народження видатного археолога-античника професора Л.М. Славіна (1906-1971)

 

З давніх давен через Чорне море проходили головні торгівельні маршрути між Європою та Сходом. Торгівельне судноплавство посідало важливе місце в житті міст та поселень Північного Причорномор’я; археологічний матеріал здобутий під час підводних досліджень свідчить про чисельні торгові та культурні зв’язки з різними містами басейну Чорного та Середземного морів; розкопки та розвідки постійно поповнюють список товарів, які були в торговому обміні на той час.

На виставці виставлені товари, які перевозили купці середньовіччя: амфори, полив’яний посуд, вироби зі скла і металу, знайдені на місці загибелі кораблю ХІІІ ст. під час розкопок у 2006 р. Вперше можна побачити, унікальну по кількості та різноманіттю колекцію графіті на середньовічному посуді.

За писемними джерелами досліджувана археологічна пам’ятка є місцем загибелі італійської середньовічної галери із Пізи, яка згоріла під час бою в Судацький бухті 14 серпня 1277 р.

У 2006 році науковці університету досліджували вантаж корабля XIII століття разом з колегами (докт. Йона Ваксман) з лабораторії археометрії та археології (CNRS 5138) в Ліоні згідно планів проекту Франко-Українській програми науково-технічного співробітництва „Дніпро”. З науковцями Ліонського університету зроблені аналізи керамічної тари, до наукового обігу введено інформацію про різні типи полив’яного посуду, результати досліджень оприлюднені на міжнародних конференціях у 2006 р. в Іспанії, Італії та Польші.

Біля мису Плака археологи провели обстеження місця загибелі візантійського корабля VI-VII століття. Це місце було знайдено науковцями університету ще на початку 90-х років ХХ століття. Матеріали цієї пам’ятки надають змогу простежити торговельний обмін між північним та південним берегом Чорного моря.

Влітку 2006 року дослідники Центру підводної археології Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час виконання досліджень по програмі греко-української співпраці розвитку геологічного туризму разом з групою молодіжного пошукового центру „Искатель” і аквалангістами підводного клубу „Нептун” м.Тули (Росія) провели розвідки місця загибелі лінійного корабля Російського флоту XVIII століття „Святой Александр” біля узбережжя Тарханкутського півострова.

         У той же час дослідницька група геологічного факультету провела польові дослідження в Придністров’ї. Обстежені геологічні об’єкти древньої дороги вздовж Дністра. Тепер цей шлях залитий водами водосховища, але частина долини ще відкрита – де й були зроблені наукові фотографії значущих геологічних об’єктів. Сфотографовані прояви сучасних геологічних процесів та свідчення тих - які відбувалися в геологічному минулому. Описані розрізи венду, кембрію, ордовіку та силуру.
<- Назад до: Новини

©2011 AUDESF